Fontána z čokolády: hvězda vašich párty

23. září 2013 v 14:03
Jarní a letní měsíce jsou obdobím jako stvořeným pro pořádání nejrůznějších akcí spojených s pobytem venku. K takovýmto akcím samozřejmě patří i bohaté rauty pro hosty, jenomže horké dny příliš nepřejí potravinám, které rychle ztrácejí jak svoji čerstvost, tak i reprezentativní vzhled. Zkuste proto dát letos sbohem máslovým a šlehačkovým zákuskům a nahraďte jepraktickou, avšak luxusně vypadající čokoládovou fontánou.

Fondue - nadčasová klasika

Popularitu francouzského fondue může jen těžko něco ohrozit - výhody jsou totiž nesporné. Odpadá potřeba skladování velkého množství potravin i zajištění nádobí, které by vaši hosté potřebovali při konzumaci. Spojuje v sobě výhodu jednohubek a současně podporuje vrozenou lidskou hravost, se kterou namáčíte každé další lahodné sousto. Pro malé posezení s přáteli vám sice bohatě stačí jeden kotlík a sada napichovátek, ale při větších akcích se fondue ukazuje jako nepoužitelné.
Pokud tedy plánujete červnovou svatbu nebo party s pohoštěním a už teď se děsíte jak to udělat, aby se vám všechny ty sladkosti za teplých letních dnů nezkazily, sáhněte po elegantním a nenáročném řešení, jakým jsou čokoládové fontány.

Kolik hostů pozvete?

Co si potřebujete v prvním kroku ujasnit je, pro kolik lidí hodláte raut pořádat a při jaké příležitost. Pro oslavy narozenin, nebo grilovací párty do dvaceti osob, vám bude naprosto stačit fontána určená pro domácí použití. Jejich obrovskou výhodou je zpravidla jednoduchá obsluha a možnost čistit misky v myčce na nádobí. Navíc je spousta z nich schopná vytvořit kaskádový efekt již za použití pouhých 350g čokolády.
Pro větší firemní akce nebo svatby ale bez váhání zvolte fontány pro gastroprovozy, které jsou schopny obsloužit i více než 150 hostů.

Co a do čeho namáčet

Většina fontán vám nabízí možnost zvolit, pro jakou surovinu plánujete použít. Na prvním místě je samozřejmě čokoláda, která se nejlépe snoubí s čerstvým ovocem. Ideální je pro tuto variantu umístit na stůl misky s očištěnými jahodami nebo na kousky nakrájenými banány. Použít ale můžete samozřejmě jakékoliv ovoce vás napadne, jen dávejte pozor na velmi malé plody, které by mohly ucpat vaši fontánu a nepříznivě tak ovlivnit tok čokolády. Kromě ovoce je možné namáčet také želatinové bonbóny či marshmellows, což ocení především malí návštěvníci dětských oslav. Z čokolády máte na výběr mezi hříšně tmavou hořkou čokoládou s vysokým obsahem kakaa, jemnější mléčnou čokoládou, nebo dokonale luxusní bílou čokoládou, která se stane, hned po nevěstě, hvězdou každé svatby.
Kromě čokolády je možné většinu fontán použít také k rozpouštění karamelu, sýrů určených na fondue nebo ohřevu a netradičnímu servírování barbecue omáček, což nejvíce oceníte při pořádání letních grilovacích party. Vždy ale mějte na paměti, že drobivé potraviny, jako kousky pečiva, by mohly vaši fontánu ucpat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama