Září 2013

Zajistěte svým pracovníkům kvalitní pitný režim, je to důležité

23. září 2013 v 14:08
Podle právních předpisů je povinností zaměstnavatele zajistit svým zaměstnancům takové podmínky, které nebudou mít nepříznivý vliv na jejich zdraví. Jejich součástí je ipovinnost zajistit dodávky pitné vody na pracoviště, aby tak podporovali jejich dostatečný pitný režim. Samozřejmě jim můžete říct, ať pijí vodu z kohoutku, možná by bylo ale vhodné zauvažovat,jestli si vaši zaměstnanci nezaslouží trochu víc.

Čistá voda nad zlato

Voda z kohoutku je bezpochyby levnější a ekologičtější, než zajišťovat pitný režim objednávkami vody balené. Elegantní řešení, jak využít tento "nevyčerpatelný" zdroj na pracovištích jako jsou kanceláře, úřady, školy, nemocnice apod. nabízí výdejníky chlazené vody. Jejich výhodou je velmi malá spotřeba elektrické energie, nízká pořizovací cena a pevné připojení k vodovodnímu řádu. Vodu si tak výrobníky berou přímo z trubek a před výdejem ji chladí a filtrují.

Sodobary

Sodobary jsou poněkud dražší variantou, jak zajistit pitný režim na pracovištích, ale nabízejí více alternativ. Disponují suchým chlazením a zásobníkem na vodu a je možné z nich stáčet perlivou, jemně perlivou a neperlivou vodu. Jejich největší výhodou je dlouhá výdrž a velmi nízké provozní náklady, které vyváží počáteční investici. Nejideálněji se hodí do menších podniků nebo restauračních provozů, kde je využijete také k přípravě míchaných nápojů.

Sodastream

Mobilní designové zařízení na výrobu perlivé vody, které zažívá v posledních pár letech naprostý boom, to je Sodastream. Bezpochyby vám poskytuje nejvíce variant v přípravě nápojů - perlivou i jemně perlivou vodu, kterou je možné v lahvi dochutit speciálními sirupy a vyrobit tak limonády mnoha příchutí. Velmi nízké pořizovací náklady jsou z části vyváženy náklady provozními. Voda je sycena pomocí CO2 z kovových bombiček, jejichž objem zajistí výrobu zhruba 60l perlivé vody. Poté je nutné ji nechat doplnit.

Tak tuhle ledovou tříšť dětem nedávejte

23. září 2013 v 14:07
Přemýšlíte, čím ještě ozvláštnit sezónní nabídku ledových nápojů pro horké letní večery? Zkuste vsadit na oblíbené ledové tříštěkombinované s dalšími ingrediencemi a kvalitním alkoholem. Koktejly, které takto stvoříte, zaručeně osvěží, vypadají krásně a chutnají přímo báječně.

Pláže karibiku ve sklenici

Oblíbená, smetanová a s chutí tropů, taková je Piňa Colada. Do poloviny vysoké goblet sklenice natočte čistou ledovou tříšť a dejte vychladit do mrazící skříně. V mixéru smíchejte plnou hrst ledové tříště, 30ml bílého rumu, 20ml kokosového sirupu, stejné množství smetany a 100mlananasového džusu a vše mixujte tak dlouho, dokud se tříšť úplně nerozmíchá - ale musí zůstat stále našlehaná a hustá. Takto připravený koktejl nalijte do vychlazené sklenice, dozdobte plátkem ananasu, koktejlovou třešní a servírujte na ubrousku.

Screaming Orgasm

Koktejl s takto kontroverzním jménem jistě přiláká pozornost vašich hostů. Tři dávky alkoholu a jinak pouze ledová tříšť, dělají z tohoto drinku ideální koktejl na horké víkendové večery.Příprava je velmi jednoduchá - vychlazenou koktejlovou sklenici naplňte ledovou tříští přibližně do poloviny a přidejte ingredience v tomto pořadí: 30ml vodky, 30ml Bailey's Irish Cream a 20ml Kahuly. Jemně zamíchejte barovou lžící a servírujte.

Klasika velikosti XXL

Klasiku, jakou je Mojito možná není třeba představovat. Vždy je ale dobré si připomenout, jak tento koktejl správně připravovat a případně ozvláštnit - třeba maxi koktejlem pro 6 osob. Velké Mojito je ideální volbou pro párty s přáteli. Během jeho konzumace si užijí spoustu legrace, díky super dlouhým brčkům a vy nebudete muset připravovat každý malý drink zvlášť.
Do originálního kyblíku Havana Club nebo do plastového kyblíku na chlazení šampaňského nakrájejte 6 omytých limetek i s kůrou a pečlivě vymačkejte, aby pustily co nejvíc šťávy. Asi v polovině drcení limet přidejte zhruba 8 lžic třtinového cukru a pokračujte ve vymačkávání, aby se obě chuti důkladně promíchaly. Natrhejte a mezi prsty promněte lístky máty, aby se uvolnila jejich vůně a přidejte je do sklenice.
Do připravené směsi natočte ledovou tříšť, aby dosahovala do více než poloviny sklenice a přilijte 360ml bílého rumu a perlivé vody. Vše důkladně promíchejte dolijte sodou a ledovou tříští a servírujte doplněné několika dlouhými a barevnými brčky.

Zmrzlina na kole neomrzí ani na podzim

23. září 2013 v 14:07
Toužíte podnikat v gastroprůmyslu, ale nejste odborník? Nemusíte si hned otevírat restauraci, abyste pocítili, jaké to je, vydělat si, alespoň nárazově, v gastronomickém byznysu. Ideálním řešením je pro vás využít letní sezónu ve váš prospěch a vrhnout se na stánkový prodej zmrzliny. Hodí se pro všechny, kteří jsou rádi pány svého času - je totiž jen na vás kdy otevřete a kam se se stánkem přesunete.

Pro koho se hodí?

Mobilní prodej zmrzliny je ideální sezónní podnikání pro každého, kdo je schopen si odepřít letní potěšení a strávit horké měsíce ve vysokém pracovním nasazení. Odměnou za půl roku tvrdé práce vám je šest měsíců odpočinku v chladné polovině roku.
Stánek se zmrzlinou se v létě uživí na mnoha akcích, od vyhledávaných turistických tras a památek, přes koupaliště a rybníky až po letní festivaly všeho druhu. Jeho obrovskou výhodou jemobilita, která vám umožní kdykoliv se s kompletním vybavením pohodlně přesunout na atraktivnější místo.

Točená, kopečková nebo mražený jogurt

Mobilní stánky určené k prodeji zmrzliny, jsou speciálně upravené přívěsy za auto, jejich převoz z místa na místo je tedy velmi jednoduchý. Veškeré vnitřní vybavení je děláno na zakázku, individuálně v závislosti na preferencích a potřebách každého podnikatele. Samozřejmostí jekompletní dokumentace a schválení k okamžitému provozování.
Ideálním vnitřním vybavením je kombinace stroje na točenou zmrzlinu, který slouží také k přípravě oblíbeného mraženého jogurtu, výrobníků ledové tříště nejméně dvou příchutí, stroje na kopečkovou zmrzlinu a zmrzlinové vitrínyk prezentaci a výdeji kopečkové zmrzliny. Snadno tak pokryjete veškeré požadavky svých zákazníků a nabídnete jim bohatou možnost výběru.

Postavte zmrzlinový svět

Pokud víte o dokonalém místě pro váš stánek se zmrzlinou a ani v nejmenším se z něj nehodláte přesunout, jsou pro vás jako stvořené dekorativní prodejní stánky s plným vybavením. Stejně jako v případě přívěsů je jen na vás, jaký sortiment se rozhodnete svým zákazníkům nabídnout. Navíc ale zaujmete krásným designem stánku a lákavými dekoračními prvky ve tvaru obřích kornoutů s pestrobarevnou zmrzlinou. Tematicky k nim můžete přidat i účelové reklamní poutače - stoleček a různobarevné židličky, jako vystřižené ze zmrzlinového království.

Profi postmixy do každého provozu

23. září 2013 v 14:06
S blížícím se létem se zvyšuje také potřeba řešit, respektivedodržovat pitný režim. Pokud v provozu řešíte zajištění přísunu čerstvých, chutných a osvěžujících nealko nápojů a současně nedisponujete velkými prostory pro skladování, jsou praktickým řešením právě postmixy, přístroje ideální pro střední a větší provozy jako jsou restaurace nebo bary, ale i menzy, školy nebo jídelny obecně.

Desítky chutí

Postmix funguje na principu míchání čerstvé sody s koncentrovaným sirupem, ke kterému dochází až v závěrečné fázi přípravy nápoje. Díky tomu je zajištěn nejen vysoký stupeň hygieny, ale také vždy absolutní čerstvost připraveného nápoje.
Sirupy použitelné v postmixech se hodí k přípravě ledových čajů a především ovocných a jinýchlimonád mnoha příchutí, jako například oblíbený pomeranč, cola, tonic a mnoho dalších. Sirupy je možné zakoupit ve dvou variantách - v desetilitrových kanystrech nebo dvacetilitrových Bag in Boxech. Bag in box, jak název napovídá, obsahuje aseptický vak z vícevrstvého materiálu, který chrání sirup před poškozením a světlem. Navíc je vyroben z recyklovaného materiálu, takže nezatěžuje životní prostředí a dobře se skladuje.

Ten správný postmix

Postmixy můžeme rozdělit na stolní a podstolní, které je možné zabudovat do linky, nebo skříňky pod barem. Častější je však rozdělovat přístroje podle použité technologie chlazení.
  • Postmixy s vodním chlazením fungují na principu ochlazování trubiček vedoucích nápoj za využití studené vody. Díky nutnosti přísunu vody jsou tyto přístroje vhodné pro provozy s neměnným umístěním přístroje.
  • Postmixy se suchým chlazením využívají k ochlazení nápoje hliníkový tepelný výměník, který dále ochlazuje trubičky vedoucí nápoj. Obrovskou výhodou tohoto způsobu chlazení je jehorychlost a mobilita.

Výhody v kostce

Postmixy jsou ideálními přístroji z hlediska údržby a obecného šetření času. Prakticky je není potřeba speciálně ošetřovat nebo čistit a na rozdíl od použití klasických limonád v lahvi není potřeba s nimi nijak manipulovat. Mají také podstatně menší nároky na skladovací prostor, než jaký by vám zabrali přepravky s lahvemi několika druhů a příchutí limonád. Navíc disponují velmi vysokou finanční návratností a nízkými náklady na sodu i ochucující sirupy.

Fontána z čokolády: hvězda vašich párty

23. září 2013 v 14:03
Jarní a letní měsíce jsou obdobím jako stvořeným pro pořádání nejrůznějších akcí spojených s pobytem venku. K takovýmto akcím samozřejmě patří i bohaté rauty pro hosty, jenomže horké dny příliš nepřejí potravinám, které rychle ztrácejí jak svoji čerstvost, tak i reprezentativní vzhled. Zkuste proto dát letos sbohem máslovým a šlehačkovým zákuskům a nahraďte jepraktickou, avšak luxusně vypadající čokoládovou fontánou.

Fondue - nadčasová klasika

Popularitu francouzského fondue může jen těžko něco ohrozit - výhody jsou totiž nesporné. Odpadá potřeba skladování velkého množství potravin i zajištění nádobí, které by vaši hosté potřebovali při konzumaci. Spojuje v sobě výhodu jednohubek a současně podporuje vrozenou lidskou hravost, se kterou namáčíte každé další lahodné sousto. Pro malé posezení s přáteli vám sice bohatě stačí jeden kotlík a sada napichovátek, ale při větších akcích se fondue ukazuje jako nepoužitelné.
Pokud tedy plánujete červnovou svatbu nebo party s pohoštěním a už teď se děsíte jak to udělat, aby se vám všechny ty sladkosti za teplých letních dnů nezkazily, sáhněte po elegantním a nenáročném řešení, jakým jsou čokoládové fontány.

Kolik hostů pozvete?

Co si potřebujete v prvním kroku ujasnit je, pro kolik lidí hodláte raut pořádat a při jaké příležitost. Pro oslavy narozenin, nebo grilovací párty do dvaceti osob, vám bude naprosto stačit fontána určená pro domácí použití. Jejich obrovskou výhodou je zpravidla jednoduchá obsluha a možnost čistit misky v myčce na nádobí. Navíc je spousta z nich schopná vytvořit kaskádový efekt již za použití pouhých 350g čokolády.
Pro větší firemní akce nebo svatby ale bez váhání zvolte fontány pro gastroprovozy, které jsou schopny obsloužit i více než 150 hostů.

Co a do čeho namáčet

Většina fontán vám nabízí možnost zvolit, pro jakou surovinu plánujete použít. Na prvním místě je samozřejmě čokoláda, která se nejlépe snoubí s čerstvým ovocem. Ideální je pro tuto variantu umístit na stůl misky s očištěnými jahodami nebo na kousky nakrájenými banány. Použít ale můžete samozřejmě jakékoliv ovoce vás napadne, jen dávejte pozor na velmi malé plody, které by mohly ucpat vaši fontánu a nepříznivě tak ovlivnit tok čokolády. Kromě ovoce je možné namáčet také želatinové bonbóny či marshmellows, což ocení především malí návštěvníci dětských oslav. Z čokolády máte na výběr mezi hříšně tmavou hořkou čokoládou s vysokým obsahem kakaa, jemnější mléčnou čokoládou, nebo dokonale luxusní bílou čokoládou, která se stane, hned po nevěstě, hvězdou každé svatby.
Kromě čokolády je možné většinu fontán použít také k rozpouštění karamelu, sýrů určených na fondue nebo ohřevu a netradičnímu servírování barbecue omáček, což nejvíce oceníte při pořádání letních grilovacích party. Vždy ale mějte na paměti, že drobivé potraviny, jako kousky pečiva, by mohly vaši fontánu ucpat.