Červenec 2013

Postmixy dokáží dostat vaši provozovnu na profi úroveň

4. července 2013 v 11:36
S blížícím se létem se zvyšuje také potřeba řešit, respektivedodržovat pitný režim. Pokud v provozu řešíte zajištění přísunu čerstvých, chutných a osvěžujících nealko nápojů a současně nedisponujete velkými prostory pro skladování, jsou praktickým řešením právě postmixy, přístroje ideální pro střední a větší provozy jako jsou restaurace nebo bary, ale i menzy, školy nebo jídelny obecně.

Desítky chutí

Postmix funguje na principu míchání čerstvé sody s koncentrovaným sirupem, ke kterému dochází až v závěrečné fázi přípravy nápoje. Díky tomu je zajištěn nejen vysoký stupeň hygieny, ale také vždy absolutní čerstvost připraveného nápoje.
Sirupy použitelné v postmixech se hodí k přípravě ledových čajů a především ovocných a jinýchlimonád mnoha příchutí, jako například oblíbený pomeranč, cola, tonic a mnoho dalších. Sirupy je možné zakoupit ve dvou variantách - v desetilitrových kanystrech nebo dvacetilitrových Bag in Boxech. Bag in box, jak název napovídá, obsahuje aseptický vak z vícevrstvého materiálu, který chrání sirup před poškozením a světlem. Navíc je vyroben z recyklovaného materiálu, takže nezatěžuje životní prostředí a dobře se skladuje.

Ten správný postmix

Postmixy můžeme rozdělit na stolní a podstolní, které je možné zabudovat do linky, nebo skříňky pod barem. Častější je však rozdělovat přístroje podle použité technologie chlazení.
  • Postmixy s vodním chlazením fungují na principu ochlazování trubiček vedoucích nápoj za využití studené vody. Díky nutnosti přísunu vody jsou tyto přístroje vhodné pro provozy s neměnným umístěním přístroje.
  • Postmixy se suchým chlazením využívají k ochlazení nápoje hliníkový tepelný výměník, který dále ochlazuje trubičky vedoucí nápoj. Obrovskou výhodou tohoto způsobu chlazení je jehorychlost a mobilita.

Výhody v kostce

Postmixy jsou ideálními přístroji z hlediska údržby a obecného šetření času. Prakticky je není potřeba speciálně ošetřovat nebo čistit a na rozdíl od použití klasických limonád v lahvi není potřeba s nimi nijak manipulovat. Mají také podstatně menší nároky na skladovací prostor, než jaký by vám zabrali přepravky s lahvemi několika druhů a příchutí limonád. Navíc disponují velmi vysokou finanční návratností a nízkými náklady na sodu i ochucující sirupy.

Kolo a zmrzlina: kombinace, která se vám vyplatí

4. července 2013 v 11:36
Toužíte podnikat v gastroprůmyslu, ale nejste odborník? Nemusíte si hned otevírat restauraci, abyste pocítili, jaké to je, vydělat si, alespoň nárazově, v gastronomickém byznysu. Ideálním řešením je pro vás využít letní sezónu ve váš prospěch a vrhnout se na stánkový prodej zmrzliny. Hodí se pro všechny, kteří jsou rádi pány svého času - je totiž jen na vás kdy otevřete a kam se se stánkem přesunete.

Pro koho se hodí?

Mobilní prodej zmrzliny je ideální sezónní podnikání pro každého, kdo je schopen si odepřít letní potěšení a strávit horké měsíce ve vysokém pracovním nasazení. Odměnou za půl roku tvrdé práce vám je šest měsíců odpočinku v chladné polovině roku.
Stánek se zmrzlinou se v létě uživí na mnoha akcích, od vyhledávaných turistických tras a památek, přes koupaliště a rybníky až po letní festivaly všeho druhu. Jeho obrovskou výhodou jemobilita, která vám umožní kdykoliv se s kompletním vybavením pohodlně přesunout na atraktivnější místo.

Točená, kopečková nebo mražený jogurt

Mobilní stánky určené k prodeji zmrzliny, jsou speciálně upravené přívěsy za auto, jejich převoz z místa na místo je tedy velmi jednoduchý. Veškeré vnitřní vybavení je děláno na zakázku, individuálně v závislosti na preferencích a potřebách každého podnikatele. Samozřejmostí jekompletní dokumentace a schválení k okamžitému provozování.
Ideálním vnitřním vybavením je kombinace stroje na točenou zmrzlinu, který slouží také k přípravě oblíbeného mraženého jogurtu, výrobníků ledové tříště nejméně dvou příchutí, stroje na kopečkovou zmrzlinu a zmrzlinové vitrínyk prezentaci a výdeji kopečkové zmrzliny. Snadno tak pokryjete veškeré požadavky svých zákazníků a nabídnete jim bohatou možnost výběru.

Postavte zmrzlinový svět

Pokud víte o dokonalém místě pro váš stánek se zmrzlinou a ani v nejmenším se z něj nehodláte přesunout, jsou pro vás jako stvořené dekorativní prodejní stánky s plným vybavením. Stejně jako v případě přívěsů je jen na vás, jaký sortiment se rozhodnete svým zákazníkům nabídnout. Navíc ale zaujmete krásným designem stánku a lákavými dekoračními prvky ve tvaru obřích kornoutů s pestrobarevnou zmrzlinou. Tematicky k nim můžete přidat i účelové reklamní poutače - stoleček a různobarevné židličky, jako vystřižené ze zmrzlinového království.

Pít kávu s kofeinem nebo raději bez něj?

4. července 2013 v 11:34
Zvládáte za den vypít i deset šálků kávy nebo vám začne překotně tlouct srdce a motat se hlava už při více než dvou cappuccinech? Na vině je samozřejmě schopnost vašeho organismu reagovat na přísun aromatických, povzbuzujících látek obsažených v kávových zrnech, z nichž nejznámější a s největším vlivem je kofein.

Z chemického hlediska je kofein alkaloid, příznivě stimulující centrální nervovou soustavu a dočasně potlačující únavu. Nejčastěji se s touto hořkou krystalickou látkou setkáváme v kávových bobech, ale obsažen je také v čaji, guaraně nebo dokonce fazolích. Při nadužívání se mohou objevit negativní účinky jako nespavost nebo bolesti žaludku, nebo dokonce fyzická i psychická závislost. Smrtelná dávka je zhruba 10g, což odpovídá přibližně 200 šálkům espressa, vypitých najednou.
Obsah kofeinu v kávových zrnech se liší podle odrůdy a také druhu kávy. Zatímco Arabika obsahuje zhruba 1,7% kofeinu, Robusta nabízí až dvojnásobné množství (zhruba 3,2% kofeinu).

Ačkoliv je kofein nejpopulárnějším a nejtolerovanějším stimulantem, jeho schopnost zrychlovat puls, zlepšovat využití tukových zásob a měnit subjektivní vnímání náročnosti fyzické námahy ho zařadily na seznam zakázaných dopingových látek. A to i přes to, že přímé souvislost mezi jeho dlouhodobým užíváním a lepšími fyzickými výkony nebyla prokázána.
Právě díky těmto vlastnostem je ale častým aktérem v nejrůznějších redukčních programech, protože jeho podávání zhruba 3 hodiny před fyzickým tréninkem umožňuje lepší spalování tuků. Před odchodem do posilovny nebo na pilates tedy nezapomeňte nažhavit kávovar a dopřát si šálek stimulujícího espressa.

Ať už vám kofein nedělá dobře ani v prvním šálku, nebo milujete kávu tak, že pro vás ani desátá porce za den není konečná, je pro vás jako stvořená káva bez kofeinu. Poprvé byla vymyšlena a vyrobena v roce 1900. Kofein se z kávových zrn dostává v době, kdy ještě nejsou upražená a to dvěma způsoby:
Chemickým procesem za využití vody a uhlíku, při kterém se zelená zrna namáčejí ve vodě a promývají tak dlouho, dokud nezačnou vylučovat kofein do vody. Poté se voda přečerpává přes uhlíkový filtr, který kofein absorbuje do sebe. Při této metodě ale dochází k velkému pohlcování vody do zrn a zhoršení jejich kvality.
Druhým způsobem je využití dichlormethanu jako rozpouštědla. Zelená zrna se podstatně kratší dobu máčí ve vodě obsahující dichlormethan, který z nich odstraňuje kofein. Poté se musejí propláchnout ve vodě a napařovat, aby se rozpouštědla zcela zbavila. Nakonec se suší horkým i studeným vzduchem.
Záleží jen na vás, jestli kávu pijete spíše kvůli jejím povzbuzujícím účinkům, nebo pro jedinečnou a lahodnou chuť. Vždy ale mějte na paměti, že účinky kofeinu se mohou poměrně rychle změnit z příjemných, na ty nepříjemné.

Letní káva: skvělá a osvěžující

4. července 2013 v 11:34
Možná vás napadá, že vám tento článek nenabídne nic nového. Ledová káva, káva se zmrzlinou, frappé, tohle všechno už na svém nápojovém lístku jistě již několik letních sezón nabízíte. Jenomže ledové nápoje z kávy mohou být i méně tradiční a více nápadité. Odliší vás od konkurence a co je nejdůležitější,zaujmou vaše zákazníky.

Jeden z nejoblíbenějších kávových nápojů, který zaujme opticky oddělenými vrstvami espressa, mléka a mléčné pěny, si můžete dopřát i v ledové variantě pro horké dny. Vizuálně je tento nápoj velmi vděčný, protože na rozdíl od klasického caffé latte je bílé mléko ve spodní části sklenice, zatímco nahoře si na kostkách ledu líně pluje dokonale připravený shot espressa.
Příprava je velmi jednoduchá - do vysoké, čiré sklenice bez ouška, o obsahu asi 300ml dejte pár kostek ledu, které zalijete studeným mlékem. Nakonec pomalu nahoru na led nalijte espresso právě tak, aby se vrstvy nepromíchaly.

Alkoholické koktejly, ve kterých hraje hlavní roli káva, jsou sice poněkud náročné na použité ingredience, ale o to víc vám zaručují pozornost zákazníků a jejich touhu ochutnat.
Tradiční White Russian je v kombinaci s kávou prostě dokonalý. K jeho přípravě budete potřebovat 60ml vodky, 30ml Kahuly, 30ml smetany, 15ml vychlazeného espressa a pár ledových kostek. Na dno průhledné sklenice vhoďte pár kostek ledu přes které přelijete vychlazené espresso. Zbylé ingredience promíchejte v shakeru a pomalu přelijte přes ledové kostky tak, aby se vrstvy nepromíchaly. Ozdobte krátkým brčkem.
Black Forest neboli "černý les", je zajímavý koktejl kterým můžete nahradit poněkud okoukané šampaňské, protože se servíruje v píšťalách, ve kterých vypadá naprosto úchvatně. 60ml vychlazeného espressa, 10ml višňového likéru Maraschino a 10ml bylinného likéru Dom Benedictine promíchejte společně s ledovými kostkami v shakeru a přes sítko přelijte do vychlazených sklenic.

K perfektně připravenému espressu se málo co hodí tak dobře jako poctivě připravená zmrzlina nebo kopeček sněhobílé šlehačky.
Banánové potěšení v sobě kombinuje sladkou chuť tropického ovoce se silnou chutí kávy a jemnou šlehačkovou tečkou. V přístroji umixujte 4 shoty espressa, kopeček banánové zmrzliny, jeden zralý, na kousky nakrájený banán a před nalitím do sklenice směs propasírujte přes cedník. Na závěr naservírujte malý kopeček šlehačky a dozdobte troškou holandského kakaa.
Frappé mnoha chutí je klasika, která vsází na kvalitní ingredience a oblíbenou příchuť zmrzliny, dle preferencí zákazníka. Do mixovací nádoby nalijte 100ml mléka, jedno vychlazené espresso, 4 kostky ledu a vše důkladně rozmixujte a přelijte do vysoké sklenice, ve které už mějte připravený kopeček oblíbené zmrzliny. Ozdobte domácí šlehačkou a posypem hodícím se ke zmrzlině - čokoládovými hoblinkami, karamelovým toppingem, mletými ořechy a mnoha dalšími.