S pořádnou porcí teplého jídla do nového dne

20. května 2013 v 15:22
Kalendář sice hlásí jaro, ale počasí za okny nabádá spíš k zimnímu spánku. Možná vás z únavy dokáže vytrhnout co nejdelší spánek a před odchodem do práce pouze narychlo vypitá káva, nebo müsli tyčinka zhltnutá po cestě na autobus. Jenomže by vám víc prospělo vstát o půl hodiny dřív a pořádně se probrat teplou snídaní.

Šetřete čas i organismus

Příprava teplé snídaně nemusí zdaleka trvat tak dlouho, jak byste si možná mysleli. Jen musíte sáhnout po těch správných pomocnících a naučit se alespoň minimálně zorganizovat svůj ranní čas. Například míchaná vejce s opečeným toastem vám nezaberou více než 5 minut, ale nastartují váš organismus a mozek až do oběda.
Zatímco se budete věnovat rozklepávání vajec, o ten správný stupeň opečení se vám postará topinkovač, který zvládne připravit hned několik plátků pečiva najednou. Během čištění zubů, nebo převlékání také můžete stihnout přípravu nutričně vyvážených teplých sendvičů. Lehce potřete plátky celozrnného toastového chleba máslem, doplňte zeleninou a šunkou nebo medem a ořechy a dejte do toastovače zapéct.

Raději kávu nebo čaj?

Ať už preferujete teplé toasty, vejce benedikt nebo třeba pořádný sloupec palačinek ozdobený šlehačkou, ani jedno se neobejde bez pořádného hrnku kouřícího čaje nebo voňavé kávy.
Vodu na čaj ohřejete samozřejmě i na sporáku, ale pokud chcete šetřit svůj čas, svěřte ohřev do rukou rychlovarné konvice. Kromě kvalitního provedení a spolehlivosti, vám ICONA zaručí také designový retro prvek vaší kuchyně.
Pro bleskovou přípravu kvalitní kávy, srovnatelné s tou, co pijete ve své oblíbené kavárně, využijte domácí kávovary. Pokud si rádi vše ohlídáte, je pro vás tím pravým domácí pákový kávovar, který vám umožní zvolit si hrubost namletí kávy i množství které preferujete pro přípravu espressa. V případě, že stojíte spíš o rychlost za každou cenu, jsou pro vás jako stvořené kapslové kávovary, nabízející širokou škálu druhů nápoj, od klasického espressa až po ristretto nebo kávu bez kofeinu.

Kavárny jsou pozadu

Je škoda, že více Českých podniků nenabízí luxus, který je v zahraničí standardem. Zatímco Amerika se pyšní waflemi, Francie čerstvě rozpečenými croissanty a Anglie dokonce celou Full Monty Breakfast, české kavárny sice ochotně servírují kávu nebo čaj, ale už málokdy nabízejí i něco víc než toast s marmeládou.
Zkuste vystoupit z davu obyčejných kaváren a nbídněte svým hostům snídaňové menu s alespoň jedním druhem teplé snídaně. Uděláte něco nejen pro jejich zdraví, ale také pro svůj zisk a dobré jméno podniku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama