I rozlévání vína má svou míru

20. května 2013 v 15:18
Dnes již opravdu široká nabídka evidenčních systémů umožňuje zařídit v každém výčepu či restauraci efektivní výdej a kontrolu veškerého sortimentu nápojů. Evidované a vždy přesné porce jsou totiž zárukou spokojenosti zákazníka i provozovatele. A moderní evidenční řešení na míru každého provozu usnadňují práci i personálu.
S větší samozřejmostí to platí pro zboží dávkované z velkého zásobníku, ať už se jedná o pivo, teplé nebo nealko nápoje. Na druhou stranu však i produkty rozlévané přímo z lahví, a že se většinou jedná o dražší sortiment, vyžadují přesnou kontrolu dávkování. Efektivní řešení nabízí výdejní stojany na destiláty a víno.

Provedení na stůl i na stěnu

Upevnění jakékoliv lahve určené k postupnému rozlévání je dnes možné řešit ve stolním či policovém nebo nástěnném provedení.
Klasická nástěnná provedení držáků na dávkovače destilátů nebo vína jsou vhodná především pro exponovaná místa, jako jsou noční kluby, bary či diskotéky. Lahve vložené do výdejního stojanu mají identifikační údaje a podle druhu dávkovače umožňují buď mechanické či automatické dávkování.

Mechanické dávkování

  • vyžaduje předem nastavenou míru/velikost porce pro jednotlivé lahve s destiláty či vínem
  • mechanické dávkovače jsou umístěny přímo na nástěnných lištách nebo samostatně
  • personál musí pouze stlačit dávkovací ventil
  • toto řešení umožňuje i uzamknout dávkovače
  • slouží k rychlému vydávání s přímou evidencí destilátů a vína
  • výdej provádí obsluha pouze po přihlášení do systému prostřednictvím identifikačního klíče
  • dávkování ovládají číšníci jednoduše dotykem a tlakem
  • odběry jednotlivých členů personálu se zapisují do vnitřní paměti nebo jsou informace předávány ke zpracování do centrálního počítačového systému

Automatické dávkování

U moderního stolního provedení dávkovačů destilátů nebo vína je výdej až 999 druhů nápojů realizován prostřednictvím dotykového displeje. Každá lahev má kódový uzávěr s elektronickým identifikačním číslem obsahujícím informaci o druhu nápoje a ceně. Po vložení lahve s nápojem do výdejního stojanu zvolí obsluha z předem definovaných objemových dávek požadované množství. Odběry jsou evidovány pro jednotlivé číšníky zvlášť.
Nástěnné i stolní typy výdejních systémů destilátů a vína mohou pracovat zcela samostatně s vlastním evidenčním systémem nebo být součástí sestavy. V každém případě jsou však zárukou spolehlivého řešení výdeje a evidence lahvového sortimentu nápojů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama