Dopřejte svým, zákazníkům zdravé a stejně velmi chutné nápoje

20. května 2013 v 15:21
Léto je za dveřmi, přichází tedy čas chlazených nápojů všeho druhu. Nabídněte zákazníkům to, co opravdu chtějí - osvěžit se, zahnat žízeň a dodržovat pitný režim. Na žízeň nebo pitný režim je nejlepší správně vychlazená voda, případně jiný chutný nápoj, jehož základem je perlivá nebo neperlivá voda. Věřte, že taková drobnost, jako je sklenice chutné a vychlazené vody, v letních dnech zákazníky nejen osvěží, ale také potěší.

Mohlo by se zdát, že "natočit" sklenici vody není problém. Zkušenosti však říkají pravý opak. Sklenice vody totiž už na první pohled musí působit tak, že na ni skutečně dostanete chuť. Voda musí být vždy čerstvá a svěží, podávaná v čiré sklenici, která se po nalití vody lehce orosí. Abychom toho dosáhli, nestačí vodu "pouze" chladit. Chcete-li efektivně "odbavit" větší množství zákazníků za den, vodu je potřeba především dobře skladovat a následně i čepovat.

Vodu skladujte při správné teplotě a na temném místě


Důležité je, jak je voda před podáváním skladována a jakým způsobem je čepována. Teplo, světlo, vzduch, to jsou tři zásadní faktory, které mohou kvalitu vody výrazně ovlivnit. Bohužel se často setkáváme s tím, že je voda skladována v průhledném zásobníku umístěném v místnosti s pokojovou teplotou a mnohdy je vystavena i přímému slunečnímu světlu. Taková voda není po načepování určitě čerstvá, chutná ani svěží, spíš naopak. Skladujte vodu na suchém a temném místě s teplotami kolem 15°C.

Kvalita za rozumnou cenu


V dnešní době je "voda z kohoutku" natolik kvalitní, že je vhodná k okamžité konzumaci. Pokud ji máte možnost ještě upravit, například pomocí uhlíkového filtru, který odstraní případné zbytky mechanického a chemického znečištění (například i chlór), získáte opravdu velmi kvalitní čerstvou vodu a za skvělou cenu - rozhodně nemusíte vodu kupovat v zásobnících nebo PET lahvích.

Perlivá či neperlivá, toť otázka


Na tom, že musí být podávaná voda dobře a správně vychlazená, se shodneme asi bez problémů všichni. Otázkou však zůstává, zda podávat perlivou či neperlivou. K tomu můžeme dodat jediné - je to jedno a vždy záleží na preferencích konzumentů. Pravdou však je, že orosená sklenice, ze které "vyskakují" bublinky, působí vždy lépe. A také pocit osvěžení je u perlivé vody intenzivnější. Doporučujeme proto nabízet obě alternativy.

Nezapomeňte na praktickou stránku věci


Svět je zavalen PET lahvemi, voda se rozváží od výrobce k prodejcům v kamionech, od prodejců ke konzumentům pak v osobních autech. Skladuje se, chladí. Skladují se prázdné obaly a převážejí se dále k likvidaci. Tato manipulace a případná likvidace je energeticky náročná, drahá a zatěžuje životní prostředí. Voda z kohoutku, kterou dále upravíte, je ekologicky šetrná a manipulace s ní velmi jednoduchá.

Jak upravovat a mít připravenou vždy čerstvou vodu?


Existuje několik možností, jak na to. Jakou z nich zvolíte, záleží na tom, pro kolik zákazníků či konzumentů vodu připravujete, jaké mají preference (perlivá, neperlivá), nebo zda vyžadují kromě vychlazené a čerstvé vody i nápoje ochucené.

Vždy jde ale o sodobary nebo post-mixy. tyto zařízení totiž představují velmi výhodná a jednoduchá řešení pitného režimu kdekoliv a kdykoliv je to potřeba - ve výrobních závodech, kancelářích, školách, jídelnách, restauracích ale i kavárnách a cukrárnách. Výroba jednoho litru perlivé vody stojí díky post-mixu či sodobaru pouhých 50 haléřů.


POST-MIX


První možností je tedy post-mix - jde o zařízení, které dokáže kromě podávání perlivé a neperlivé vody připravit i ochucené nápoje, jež jsou například v hotelích, restauracích, kavárnách, bistrech a školních jídelnách velmi žádané. Základem je opět perlivá nebo neperlivá voda, jež je dochucená sirupy. Post-mix jednoduše smíchá v přesném poměru vodu s daným sirupem (například kvalitní sirupy BONAPI) a stiskem tlačítka ji natočí do připravené sklenice - nápoj je správně vychlazený a vždy čerstvý. Náklady na přípravu takového nápoje jsou minimální. A pokud si nechcete post-mix kupovat, existuje možnost jeho pronájmu.

SODOBAR LIMA


Další možností jsou sodobary - například sodobar LIMA, který je klasickým zástupcem výrobníků sodové vody, jež využívá k přípravě kohoutkovou vodu. Jeho předností je jednoduchost, spolehlivost a nenáročná údržba - jednoduše to, co od podobného zařízení vyžadujete. Díky němu můžete zákazníkům nabídnout jak perlivou, tak i neperlivou, správně vychlazenou a vždy čerstvou vodu.

SODOBAR SOFT STREAM


Třetí možností je kompaktní sodobar SOFT STREAM vhodný především pro menší provozy a kanceláře. Díky dotykovému displeji umožňuje přípravu klasické chlazené sodové vody, jemně perlivé vody a standardní neperlivé vody.


POST-MIX VERMA 4

Poslední, čtvrtou, možností je post-mix s názvem VERMA 4, který je určený pro provozy, kde je kladen důraz nejen na výrobní výkon a variabilitu, ale také exkluzivní design a jednoduché ovládání. VERMA 4 umožňuje výrobu čtyř druhů limonád a chlazené vody. Jelikož tento post-mix patří mezi špičku, je vybavený řadou pokročilých funkcí - integrovaný dávkovač, počítadlo vydaných porcí, dotykový LCD panel a další. Jeho cenově příznivější alternativou je post-mix VERMA 3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama