Květen 2013

S pořádnou porcí teplého jídla do nového dne

20. května 2013 v 15:22
Kalendář sice hlásí jaro, ale počasí za okny nabádá spíš k zimnímu spánku. Možná vás z únavy dokáže vytrhnout co nejdelší spánek a před odchodem do práce pouze narychlo vypitá káva, nebo müsli tyčinka zhltnutá po cestě na autobus. Jenomže by vám víc prospělo vstát o půl hodiny dřív a pořádně se probrat teplou snídaní.

Šetřete čas i organismus

Příprava teplé snídaně nemusí zdaleka trvat tak dlouho, jak byste si možná mysleli. Jen musíte sáhnout po těch správných pomocnících a naučit se alespoň minimálně zorganizovat svůj ranní čas. Například míchaná vejce s opečeným toastem vám nezaberou více než 5 minut, ale nastartují váš organismus a mozek až do oběda.
Zatímco se budete věnovat rozklepávání vajec, o ten správný stupeň opečení se vám postará topinkovač, který zvládne připravit hned několik plátků pečiva najednou. Během čištění zubů, nebo převlékání také můžete stihnout přípravu nutričně vyvážených teplých sendvičů. Lehce potřete plátky celozrnného toastového chleba máslem, doplňte zeleninou a šunkou nebo medem a ořechy a dejte do toastovače zapéct.

Raději kávu nebo čaj?

Ať už preferujete teplé toasty, vejce benedikt nebo třeba pořádný sloupec palačinek ozdobený šlehačkou, ani jedno se neobejde bez pořádného hrnku kouřícího čaje nebo voňavé kávy.
Vodu na čaj ohřejete samozřejmě i na sporáku, ale pokud chcete šetřit svůj čas, svěřte ohřev do rukou rychlovarné konvice. Kromě kvalitního provedení a spolehlivosti, vám ICONA zaručí také designový retro prvek vaší kuchyně.
Pro bleskovou přípravu kvalitní kávy, srovnatelné s tou, co pijete ve své oblíbené kavárně, využijte domácí kávovary. Pokud si rádi vše ohlídáte, je pro vás tím pravým domácí pákový kávovar, který vám umožní zvolit si hrubost namletí kávy i množství které preferujete pro přípravu espressa. V případě, že stojíte spíš o rychlost za každou cenu, jsou pro vás jako stvořené kapslové kávovary, nabízející širokou škálu druhů nápoj, od klasického espressa až po ristretto nebo kávu bez kofeinu.

Kavárny jsou pozadu

Je škoda, že více Českých podniků nenabízí luxus, který je v zahraničí standardem. Zatímco Amerika se pyšní waflemi, Francie čerstvě rozpečenými croissanty a Anglie dokonce celou Full Monty Breakfast, české kavárny sice ochotně servírují kávu nebo čaj, ale už málokdy nabízejí i něco víc než toast s marmeládou.
Zkuste vystoupit z davu obyčejných kaváren a nbídněte svým hostům snídaňové menu s alespoň jedním druhem teplé snídaně. Uděláte něco nejen pro jejich zdraví, ale také pro svůj zisk a dobré jméno podniku.

Čokoládová fontána: luxus za malé peníze, který oživí vaši oslavu

20. května 2013 v 15:22
Jarní a letní měsíce jsou obdobím jako stvořeným pro pořádání nejrůznějších akcí spojených s pobytem venku. K takovýmto akcím samozřejmě patří i bohaté rauty pro hosty, jenomže horké dny příliš nepřejí potravinám, které rychle ztrácejí jak svoji čerstvost, tak i reprezentativní vzhled. Zkuste proto dát letos sbohem máslovým a šlehačkovým zákuskům a nahraďte je praktickou, avšak luxusně vypadající čokoládovou fontánou.

Fondue - nadčasová klasika

Popularitu francouzského fondue může jen těžko něco ohrozit - výhody jsou totiž nesporné. Odpadá potřeba skladování velkého množství potravin i zajištění nádobí, které by vaši hosté potřebovali při konzumaci. Spojuje v sobě výhodu jednohubek a současně podporuje vrozenou lidskou hravost, se kterou namáčíte každé další lahodné sousto. Pro malé posezení s přáteli vám sice bohatě stačí jeden kotlík a sada napichovátek, ale při větších akcích se fondue ukazuje jako nepoužitelné.
Pokud tedy plánujete červnovou svatbu nebo party s pohoštěním a už teď se děsíte jak to udělat, aby se vám všechny ty sladkosti za teplých letních dnů nezkazily, sáhněte po elegantním a nenáročném řešení, jakým jsou čokoládové fontány.

Kolik hostů pozvete?

Co si potřebujete v prvním kroku ujasnit je, pro kolik lidí hodláte raut pořádat a při jaké příležitost. Pro oslavy narozenin, nebo grilovací párty do dvaceti osob, vám bude naprosto stačit fontána určená pro domácí použití. Jejich obrovskou výhodou je zpravidla jednoduchá obsluha a možnost čistit misky v myčce na nádobí. Navíc je spousta z nich schopná vytvořit kaskádový efekt již za použití pouhých 350g čokolády.
Pro větší firemní akce nebo svatby ale bez váhání zvolte fontány pro gastroprovozy, které jsou schopny obsloužit i více než 150 hostů.

Dopřejte svým, zákazníkům zdravé a stejně velmi chutné nápoje

20. května 2013 v 15:21
Léto je za dveřmi, přichází tedy čas chlazených nápojů všeho druhu. Nabídněte zákazníkům to, co opravdu chtějí - osvěžit se, zahnat žízeň a dodržovat pitný režim. Na žízeň nebo pitný režim je nejlepší správně vychlazená voda, případně jiný chutný nápoj, jehož základem je perlivá nebo neperlivá voda. Věřte, že taková drobnost, jako je sklenice chutné a vychlazené vody, v letních dnech zákazníky nejen osvěží, ale také potěší.

Mohlo by se zdát, že "natočit" sklenici vody není problém. Zkušenosti však říkají pravý opak. Sklenice vody totiž už na první pohled musí působit tak, že na ni skutečně dostanete chuť. Voda musí být vždy čerstvá a svěží, podávaná v čiré sklenici, která se po nalití vody lehce orosí. Abychom toho dosáhli, nestačí vodu "pouze" chladit. Chcete-li efektivně "odbavit" větší množství zákazníků za den, vodu je potřeba především dobře skladovat a následně i čepovat.

Vodu skladujte při správné teplotě a na temném místě


Důležité je, jak je voda před podáváním skladována a jakým způsobem je čepována. Teplo, světlo, vzduch, to jsou tři zásadní faktory, které mohou kvalitu vody výrazně ovlivnit. Bohužel se často setkáváme s tím, že je voda skladována v průhledném zásobníku umístěném v místnosti s pokojovou teplotou a mnohdy je vystavena i přímému slunečnímu světlu. Taková voda není po načepování určitě čerstvá, chutná ani svěží, spíš naopak. Skladujte vodu na suchém a temném místě s teplotami kolem 15°C.

Kvalita za rozumnou cenu


V dnešní době je "voda z kohoutku" natolik kvalitní, že je vhodná k okamžité konzumaci. Pokud ji máte možnost ještě upravit, například pomocí uhlíkového filtru, který odstraní případné zbytky mechanického a chemického znečištění (například i chlór), získáte opravdu velmi kvalitní čerstvou vodu a za skvělou cenu - rozhodně nemusíte vodu kupovat v zásobnících nebo PET lahvích.

Perlivá či neperlivá, toť otázka


Na tom, že musí být podávaná voda dobře a správně vychlazená, se shodneme asi bez problémů všichni. Otázkou však zůstává, zda podávat perlivou či neperlivou. K tomu můžeme dodat jediné - je to jedno a vždy záleží na preferencích konzumentů. Pravdou však je, že orosená sklenice, ze které "vyskakují" bublinky, působí vždy lépe. A také pocit osvěžení je u perlivé vody intenzivnější. Doporučujeme proto nabízet obě alternativy.

Nezapomeňte na praktickou stránku věci


Svět je zavalen PET lahvemi, voda se rozváží od výrobce k prodejcům v kamionech, od prodejců ke konzumentům pak v osobních autech. Skladuje se, chladí. Skladují se prázdné obaly a převážejí se dále k likvidaci. Tato manipulace a případná likvidace je energeticky náročná, drahá a zatěžuje životní prostředí. Voda z kohoutku, kterou dále upravíte, je ekologicky šetrná a manipulace s ní velmi jednoduchá.

Jak upravovat a mít připravenou vždy čerstvou vodu?


Existuje několik možností, jak na to. Jakou z nich zvolíte, záleží na tom, pro kolik zákazníků či konzumentů vodu připravujete, jaké mají preference (perlivá, neperlivá), nebo zda vyžadují kromě vychlazené a čerstvé vody i nápoje ochucené.

Vždy jde ale o sodobary nebo post-mixy. tyto zařízení totiž představují velmi výhodná a jednoduchá řešení pitného režimu kdekoliv a kdykoliv je to potřeba - ve výrobních závodech, kancelářích, školách, jídelnách, restauracích ale i kavárnách a cukrárnách. Výroba jednoho litru perlivé vody stojí díky post-mixu či sodobaru pouhých 50 haléřů.


POST-MIX


První možností je tedy post-mix - jde o zařízení, které dokáže kromě podávání perlivé a neperlivé vody připravit i ochucené nápoje, jež jsou například v hotelích, restauracích, kavárnách, bistrech a školních jídelnách velmi žádané. Základem je opět perlivá nebo neperlivá voda, jež je dochucená sirupy. Post-mix jednoduše smíchá v přesném poměru vodu s daným sirupem (například kvalitní sirupy BONAPI) a stiskem tlačítka ji natočí do připravené sklenice - nápoj je správně vychlazený a vždy čerstvý. Náklady na přípravu takového nápoje jsou minimální. A pokud si nechcete post-mix kupovat, existuje možnost jeho pronájmu.

SODOBAR LIMA


Další možností jsou sodobary - například sodobar LIMA, který je klasickým zástupcem výrobníků sodové vody, jež využívá k přípravě kohoutkovou vodu. Jeho předností je jednoduchost, spolehlivost a nenáročná údržba - jednoduše to, co od podobného zařízení vyžadujete. Díky němu můžete zákazníkům nabídnout jak perlivou, tak i neperlivou, správně vychlazenou a vždy čerstvou vodu.

SODOBAR SOFT STREAM


Třetí možností je kompaktní sodobar SOFT STREAM vhodný především pro menší provozy a kanceláře. Díky dotykovému displeji umožňuje přípravu klasické chlazené sodové vody, jemně perlivé vody a standardní neperlivé vody.


POST-MIX VERMA 4

Poslední, čtvrtou, možností je post-mix s názvem VERMA 4, který je určený pro provozy, kde je kladen důraz nejen na výrobní výkon a variabilitu, ale také exkluzivní design a jednoduché ovládání. VERMA 4 umožňuje výrobu čtyř druhů limonád a chlazené vody. Jelikož tento post-mix patří mezi špičku, je vybavený řadou pokročilých funkcí - integrovaný dávkovač, počítadlo vydaných porcí, dotykový LCD panel a další. Jeho cenově příznivější alternativou je post-mix VERMA 3

Kávovar MK 21: strohý až futuristický design

20. května 2013 v 15:19
Suché průtočné chlazení na stůl ANTA MK21 je určeno ke stáčení sudových nápojů a jejich dochlazování. Tento model je vybavený i vzduchovým tlačným kompresorem, který lze i vypnout. Plášť je z nerezového plechu. Na horní část pláště je připevněna rukojeť pro snažší manipulaci. Tepelným výměníkem chladu je hliníkový blok, ve kterém jsou zality vlnovce z nerez oceli. Zařízení je vybaveno ekologickým chladivem R 134a, splňuje evropské normy kvality výrobku.
Dále si můžete vybrat z naší široké nabídky průtočného chlazení

I rozlévání vína má svou míru

20. května 2013 v 15:18
Dnes již opravdu široká nabídka evidenčních systémů umožňuje zařídit v každém výčepu či restauraci efektivní výdej a kontrolu veškerého sortimentu nápojů. Evidované a vždy přesné porce jsou totiž zárukou spokojenosti zákazníka i provozovatele. A moderní evidenční řešení na míru každého provozu usnadňují práci i personálu.
S větší samozřejmostí to platí pro zboží dávkované z velkého zásobníku, ať už se jedná o pivo, teplé nebo nealko nápoje. Na druhou stranu však i produkty rozlévané přímo z lahví, a že se většinou jedná o dražší sortiment, vyžadují přesnou kontrolu dávkování. Efektivní řešení nabízí výdejní stojany na destiláty a víno.

Provedení na stůl i na stěnu

Upevnění jakékoliv lahve určené k postupnému rozlévání je dnes možné řešit ve stolním či policovém nebo nástěnném provedení.
Klasická nástěnná provedení držáků na dávkovače destilátů nebo vína jsou vhodná především pro exponovaná místa, jako jsou noční kluby, bary či diskotéky. Lahve vložené do výdejního stojanu mají identifikační údaje a podle druhu dávkovače umožňují buď mechanické či automatické dávkování.

Mechanické dávkování

  • vyžaduje předem nastavenou míru/velikost porce pro jednotlivé lahve s destiláty či vínem
  • mechanické dávkovače jsou umístěny přímo na nástěnných lištách nebo samostatně
  • personál musí pouze stlačit dávkovací ventil
  • toto řešení umožňuje i uzamknout dávkovače
  • slouží k rychlému vydávání s přímou evidencí destilátů a vína
  • výdej provádí obsluha pouze po přihlášení do systému prostřednictvím identifikačního klíče
  • dávkování ovládají číšníci jednoduše dotykem a tlakem
  • odběry jednotlivých členů personálu se zapisují do vnitřní paměti nebo jsou informace předávány ke zpracování do centrálního počítačového systému

Automatické dávkování

U moderního stolního provedení dávkovačů destilátů nebo vína je výdej až 999 druhů nápojů realizován prostřednictvím dotykového displeje. Každá lahev má kódový uzávěr s elektronickým identifikačním číslem obsahujícím informaci o druhu nápoje a ceně. Po vložení lahve s nápojem do výdejního stojanu zvolí obsluha z předem definovaných objemových dávek požadované množství. Odběry jsou evidovány pro jednotlivé číšníky zvlášť.
Nástěnné i stolní typy výdejních systémů destilátů a vína mohou pracovat zcela samostatně s vlastním evidenčním systémem nebo být součástí sestavy. V každém případě jsou však zárukou spolehlivého řešení výdeje a evidence lahvového sortimentu nápojů.