Duben 2013

Trápí vás zima? Není nic snazšího než dát si hřejivý koktejl

2. dubna 2013 v 15:22
Míchaným nápojům sice kraluje léto, přesto to ale není důvod, proč byste v zimě měli nechat vaše shakery zahálet. Odlište se od konkurence a nabídněte zákazníkům vedle teplých zimních klasik také studené koktejly s hřejivým efektem. Vsaďte na jedinečnost sezónní nabídky!

Klasika v moderním kabátě

Chmury z krátkých a studených zimních dnů se nejlépe zahánějí s přáteli u šálku horkého punče, grogu nebo svařeného vína a proto by tyto evergreeny na vašem zimním nápojovém lístku rozhodně neměly chybět. Nikde ale není psáno, že nemůžete obyčejný tuzemák s vodou nahradit něčím luxusnějším.
Namísto grogu nabízejte nápoj s libozvučným názvem Horký Ir. Do čiré sklenice na teplé nápoje odměřte "panáka" kvalitní irské whisky, dolijte horkou vodou a zdobte plátkem citronu.
Místo tradičního punče pak volte Garden Punch, nápoj s lákavě růžovou barvou a pěti vůněmi. Připravujte jej do klasické sklenice s ouškem a začněte vhozením několika hřebíčků na dno, které zalijte "panákem" hruškové vodky nebo hruškovice a horkým brusinkovým džusem. Zdobte plátkem citronu a lístky čerstvé máty. Obrovskou výhodou punče je možnost jeho přípravy do zásoby. Malý a výkonný výrobník horké čokolády HOT CHOCO VISUAL nabízí ohřev a výdej různých typů horkých nápojů, včetně punče nebo svařeného vína a tak zrychlí váš servis k co největší spokojenosti zákazníků.

Teplo na kostkách ledu

Vánoční a silvestrovské, případně po-silvestrovské večírky i přes mrazivé počasí nepřejí usrkávání horké čokolády a volají po chlazených míchaných nápojích. I koktejly plné ledu ale mohou mít hřejivý účinek a kořeněnou příchuť zimních svátků.
Nechejte proto svůj koktejlový automat během pár vteřin připravit lahodné Ginger Mojito, které se od klasického Mojita liší ve dvou zásadních surovinách - namísto sody použijte zázvorovou limonádu a přidejte také nastrouhaný čerstvý zázvor. Pamatujte, že sice platí pravidlo čím víc zázvoru, tím víc tepla, ale také že jeho chuť je velmi výrazná a mělo by se s ní proto šetřit
Pocit tepla navodí také výrazný destilát jakým je bezesporu Gin. Na hromadné večírky servírujte hostům dokonalý party koktejl Earls New Punch, jehož příprava sice není nejjednodušší, ale výsledek rozhodně stojí za to. A jak na něj? V míse na bowli smíchejte:
  • 60ml ginu
  • 30ml Martini Rosso
  • 90ml jednotky šťávy z červeného pomeranče
  • 60ml jednotky vychlazeného čaje Earl Grey
  • lžíci čerstvé citronové šťávy
  • a lžíci malinového likéru
Na závěr přisypte kostky ledu a na dozdobení plátky červeného pomeranče a lístky čerstvé máty. Podávejte v obležení malých pohárků a sklízejte zasloužený úspěch.

Jak vyčistit kávovar (díl druhý)

2. dubna 2013 v 15:20
V prvním díle tipů věnovaných čištění kávovaru jsme se zaměřili na nejzákladnější kroky vedoucí k co možná největšímu prodloužení životnosti vašeho přístroje. I při té nejlepší péči se ale může objevit problém, který je třeba řešit dřív, než bude nutné podstoupit repasi kávovaru v ceně desítek tisíc korun. A právě na tyto problémy se zaměříme ve II. díle našeho článku.

Nejčastější poruchy kávovaru

Kávovar není pouze přístroj, ale také trubky a kabely z něj vedoucí. Nejčastějším problémem tak bývá poměrně triviální ucpání odpadní trubky kávou a následné protékání odpadu kávovaru. Řešením je jednoduché pročištění nejen odpadní trubky, ale také sběrné krabičky odpadu umístěné přímo v přístroji.
Zásadnější nepříjemností je, pokud voda na espresso neteče tak jak má, nebo dokonce neteče voda přímo z bojleru. Důvodem je zavápnění kávovaru, které nutně vyžaduje dekalcifikaci. Odvápnění se provádí pomocí speciálních přípravků a rozhodně byste ho měli zařadit mezi pravidelné procedury v péči o váš kávovar. Podceňování problému se zavápněním a následná oprava by vás totiž mohli přijít pěkně draho.
Ne vždy je špatně tekoucí voda způsobena zavápněním. Ze všeho nejdřív zkontrolujte, jestli jste nevypnuli přívod vody, nebo nevypadla její dodávka v celém systému kávovaru. Pokud tomu tak je, nenechávejte kávovar běžet na prázdno, ale vypněte jej, abyste se vyhnuli nepříjemnému zavzdušnění. Po spuštění vody kávovar zapněte a nechte chvíli protékat, aby se do připravené kávy nedostaly nečistoty z trubek.

Pod tlakem

Neteče espreso takové chuti, jak jste zvyklí? Důvodem může být nutnost vyměnit opotřebované kameny v mlýnku, nebo špatná teplota a tlak v kávovaru. Ukazují li měřiče nestandardní hodnoty, volejte raději technika, který zkontroluje případnou poruchu pumpy nebo termostatu. Pumpa kávovaru je velmi citlivá a snadno se spálí.
To samé platí, pokud nemáte potřebný tlak pro výrobu espressa a chvíli do něj neteče voda. Raději přístroj vypněte a obraťte se na servis. Problémy s tlakem můžete pozorovat také při práci s tryskou na páru, zvláště pokud nevěnujete jejímu čištění potřebnou péči. Při přípravě mléka a především čokolády dochází k ucpávání vnitřní trubičky a okolních závitů, což způsobuje menší tlak páry nebo dokonce její kompletní neprůchodnost. Řešením je prosté, ale za to velmi důkladné vyčištění a následné pravidelné proplachování.

Méně není vždy více

Je pochopitelné, že se každý snaží ušetřit. Někdy však tato snaha vede k opačnému výsledku. Pokud totiž podnikáte a přístroje pracují celý den, sedm dní v týdnu, nevyplatí se vám pořizovat levný kávovar, který pak na náročnou práci nestačí. Profesionální kávovary jsou vyrobené z kvalitních materiálů a vydrží tak podstatně víc, než jejich levné varianty. Cena profesionálních kávovarů se pak samozřejmě odvíjí také od toho, zdali je plně automatický nebo manuální, dvou nebo tří-pákový a od počtu bojlerů.
Svoji volbu a následnou koupi proto velmi dobře promyslete, a pokud si nevíte rady, nebo chcete vybrat opravdu spolehlivý kávovar, obraťte se na odborníky - třeba na nás. Rádi vám poradíme, stroje si u nás můžete vyzkoušet, a pokud si vyberete, zaškolíme vás v jeho obsluze.

Jak vyčistit kávovar (díl první)

2. dubna 2013 v 15:19
Chcete-li servírovat kávu s dokonale plnou chutí bez rušivých tónů, čištění kávovaru se pro vás musí stát běžnou součástí pracovního dne. Profesionální kávovar se skládá z mnoha částí, z nichž některé stačí vyčistit párkrát do měsíce, avšak jiným je nutné věnovat péči opravdu každý večer po zavření kavárny. Co pravidelně čistit a jak o kávovar pečovat se dozvíte v tomto článku.

Voda, základ všeho

Voda, ze které připravujete kávu, ovlivňuje hned dvě věci - jednou z nich je chuť kávy, kterou požadujeme samozřejmě co nejlepší, druhou pak stav technologických součástí kávovaru. Přestože klasická kohoutková voda odpovídá všem hygienickým normám a je pro běžné pití ideální, kvůli obsahu vápenatých sloučenin a drobných nečistot není zcela vhodná pro použití v gastronomii. Zvlášť s kávovary se kohoutková voda moc nekamarádí.
K úpravě vody proto používejte filtry a změkčovače, které odstraní problematické nečistoty, chlor, nežádoucí pachy a zamezí tvorbě usazenin nebo vzniku vodního kamene v jednotlivých částech kávovaru. Takto upravovaná voda výrazně napomůže prodloužit životnost celého kávovaru.
Ve většině provozů se řadu let používají změkčovače (depurátory), ale určitě se vyplatí investovat do o něco dražších filtrů. Na rozdíl od změkčovačů je není potřeba pravidelně čistit za pomoci čisté vody chemikálií. Filtry navíc nedopustí úplnou demineralizaci vody, díky využívané technologii máte i po filtraci vodu lahodnou s vyváženým množstvím minerálů.

Čištění "hlavy" kávovaru

Hlava kávovaru se skládá z filtru, těsnění a páky, z nichž každá část si zaslouží vaši pozornost. Základem je funkční těsnění, které je potřeba měnit zhruba jednou za dva až tři měsíce, což poznáte většinou tak, že kolem páky začne nenápadně protékat voda.
Samotné čištění hlavy provádějte denně za pomocí slepého sítka (speciální sítko bez děr), které nasaďte do hlavy kávovaru, spusťte a nechte běžet necelých 10 vteřin. Horká voda, která koluje uvnitř hlavy, se po vypnutí vypustí zadním ventilem společně s nečistotami a zbytky kávy. Postup několikrát opakujte, poté páku povolte a znovu opatrně pusťte kávovar. Pákou pohybujte zleva doprava, přičemž dávejte pozor, abyste se nepopálili horkou vodou protékající přes okraj. Tímto způsobem dokonale vyčistíte těsnění hlavy. Zhruba třikrát týdně sáhněte také po speciálních chemických čistidlech určených k údržbě hlav kávovaru.

Nezapomeňte na páky a trysku

Páky i tryska jsou dalšími částmi, které vyžadují vaši každodenní péči. Po celodenním používání kávovaru je nutné obě páky vytáhnout, rozložit a dokonale omýt. Zbytky kávy ze sítek lze jednoduše a dokonale odstranit zubním kartáčkem, vnitřek páky nejlépe vyčistíte šetrnou "drátěnkou". Doporučujeme také páky zhruba třikrát týdně namočit na 15 minut do horké lázně s dávkou čističe a poté důkladně opláchnout čistou vodou.
Tryska na páru se standardně profukuje před a po každém použití, avšak není od věci ji navíc každý večer ještě jednou profouknout, odšroubovat spodní část a vyčistit pomocí speciálního úzkého kulatého kartáčku. Podle potřeby trysku jednou za čas propláchněte, nebo nechte přes noc odmočit v lázni s obsahem čističe.
I při té nejlepší péči se ale stejně může objevit problém, který je třeba řešit dřív, než bude nutné podstoupit repasi kávovaru v ceně desítek tisíc korun. V druhém díle o čištění profesionálního kávovaru se proto podíváme na nejčastější problémy při provozu kávovaru.

Nová provozovna pražské pobočky CESK

2. dubna 2013 v 15:18
Abychom vám mohli poskytovat ještě lepší služby v oblasti servisu kávovrů a jejich prodeje než doposud, přestěhovali jsme se do zbrusu nové provozovny (ulice Jarní 1058/44i, Brno - Maloměřice). A co nabídne nová provozovna?
Prostornou prodejnu s bezbariérovým přístupem, moderně vybavené zkušební centrum, školicí místnost, větší skladové prostory a dostatek parkovacích míst přímo u provozovny.

DOPRAVA ZDARMA

U této příležitosti jsme pro vás připravili zajímavou akci v podobě dopravy zdarma pro brněnské zákazníky. Objednáte-li si u nás z boží v hodnotě nad 1200 Kč, vždy ve čtvrtek vám zboží zdarma dovezeme domů nebo do kanceláře. Akce platí do odvolání a pouze pro Brno-město.
Novou provozovnu najdete na adrese:Otevřeno máme standardně:
Jarní 1058/44i Pondělí - pátek
Brno - Maloměřice 8:00 - 17:00 hod.
(viz mapa) tel.: +420 511 189 990