Horká čokoláda u vás doma!

6. března 2013 v 8:41
V blížících se mrazech neexistuje snad lepší přírodní antidepresivum, než je šálek lahodné horké čokolády. Nechte stroje na zmrzlinu na chvilku zahálet a pusťte se do zimní nabídky horkých nápojů. Nabídkou voňavé horké čokolády vykouzlíte atmosféru Vánoc a ohřejte vymrzlé zákazníky.

Trocha historie v kostce

S nápadem vyrobit z kakaa nápoj přišli už staří Mayové a Aztékové. Ti míchali pražené a drcené kakaové boby s různými přísadami, zalévali studenou vodou a nazývali "xocolat" nebo-li "hořká voda".
V 16. století přivezl tento originální postup do Evropy mořeplavec Hernán Cortés. Španělé si nápoj brzy oblíbili, ale na rozdíl od Mayů ho šlehali s horkou vodou. Díky taktickým sňatkům panovníků se horká čokoláda dostala na dvůr Ludvíka XIV. a zmlsaná francouzská smetánka ji brzy obohatila o mléko a cukr. Z "hořké vody" se stal lahodný nápoj, jak jej známe dnes a po Napoleonově pádu se rozšířil i do zbytku Evropy, kde si získal srdce všech společenských vrstev.

Recept na dokonalý požitek

Přípravu horké čokolády v domácích podmínkách zvládnete pouze s pár surovinami a spoustou pozornosti, abyste čokoládu při rozpouštění nepřipálili. Pokud ji ale chcete nabízet ve své cukrárně či kavárně, pořiďte si kvalitní výrobník horké čokolády.
Na výběr máte v podstatě ze dvou typů:
  • Vířiče slouží k výrobě prakticky všech teplých i studených nápojů. Kromě horké čokolády je můžete využít k přípravě punče, svařeného vína a mnoha dalších nápojů. Horká čokoláda se připravuje ze speciální směsi, která se ve výrobníku (v "kotlíku", případně dvojitém kotlíku, ponořeném ve vodní lázni) dokonale rozpustí a promíchá. Horká čokoláda je díky neustálému míchání připravena k okamžitému servírování.
  • Máte-li v úmyslu vyrábět právě a především horkou čokoládu, sáhněte po přístroji, který vám umožní skutečný luxus - přípravu čokolády přímo z čokoládových čoček. Například výrobník horké čokolády DZ10 umí připravit samostatně až 1 - 3 čerstvé porce husté a krémové čokolády najednou. Tento přístroj má ještě jednu velkou výhodu - vodu můžete vyměnit za mléko a díky horké vodní páře, která čokoládu s mlékem důkladně propojí a nadýchá, získáte lahodný krémový nápoj, který si zákazníci oblíbí nejen v zimní sezóně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama