Leden 2013

Zázvor: všelék na vaše problémy

7. ledna 2013 v 11:48
Rozšiřujeme nabídku o novou příchuť Bonapi ZÁZVOR. Vždy dokonale osvěžující a velmi dobrá limonáda.

Kvalitní sirupový koncentrát pro výrobu limonád, sody, míchaných točených nápojů a granit
s příchutí ZÁZVOR

Zima? Zažeňte ji pořádným koktejlem

7. ledna 2013 v 11:45
Míchaným nápojům sice kraluje léto, přesto to ale není důvod, proč byste v zimě měli nechat vaše shakery zahálet. Odlište se od konkurence a nabídněte zákazníkům vedle teplých zimních klasik také studené koktejly s hřejivým efektem. Vsaďte na jedinečnost sezónní nabídky!

Klasika v moderním kabátě

Chmury z krátkých a studených zimních dnů se nejlépe zahánějí s přáteli u šálku horkého punče, grogu nebo svařeného vína a proto by tyto evergreeny na vašem zimním nápojovém lístku rozhodně neměly chybět. Nikde ale není psáno, že nemůžete obyčejný tuzemák s vodou nahradit něčím luxusnějším.
Namísto grogu nabízejte nápoj s libozvučným názvem Horký Ir. Do čiré sklenice na teplé nápoje odměřte "panáka" kvalitní irské whisky, dolijte horkou vodou a zdobte plátkem citronu.
Místo tradičního punče pak volte Garden Punch, nápoj s lákavě růžovou barvou a pěti vůněmi. Připravujte jej do klasické sklenice s ouškem a začněte vhozením několika hřebíčků na dno, které zalijte "panákem" hruškové vodky nebo hruškovice a horkým brusinkovým džusem. Zdobte plátkem citronu a lístky čerstvé máty. Obrovskou výhodou punče je možnost jeho přípravy do zásoby. Malý a výkonný výrobník horké čokolády HOT CHOCO VISUAL nabízí ohřev a výdej různých typů horkých nápojů, včetně punče nebo svařeného vína a tak zrychlí váš servis k co největší spokojenosti zákazníků.

Teplo na kostkách ledu

Vánoční a silvestrovské, případně po-silvestrovské večírky i přes mrazivé počasí nepřejí usrkávání horké čokolády a volají po chlazených míchaných nápojích. I koktejly plné ledu ale mohou mít hřejivý účinek a kořeněnou příchuť zimních svátků.
Nechejte proto svůj koktejlový automat během pár vteřin připravit lahodné Ginger Mojito, které se od klasického Mojita liší ve dvou zásadních surovinách - namísto sody použijte zázvorovou limonádu a přidejte také nastrouhaný čerstvý zázvor. Pamatujte, že sice platí pravidlo čím víc zázvoru, tím víc tepla, ale také že jeho chuť je velmi výrazná a mělo by se s ní proto šetřit
Pocit tepla navodí také výrazný destilát jakým je bezesporu Gin. Na hromadné večírky servírujte hostům dokonalý party koktejl Earls New Punch, jehož příprava sice není nejjednodušší, ale výsledek rozhodně stojí za to. A jak na něj? V míse na bowli smíchejte:
  • 60ml ginu
  • 30ml Martini Rosso
  • 90ml jednotky šťávy z červeného pomeranče
  • 60ml jednotky vychlazeného čaje Earl Grey
  • lžíci čerstvé citronové šťávy
  • a lžíci malinového likéru
Na závěr přisypte kostky ledu a na dozdobení plátky červeného pomeranče a lístky čerstvé máty. Podávejte v obležení malých pohárků a sklízejte zasloužený úspěch.

Novoroční péefko od Frigomatu

7. ledna 2013 v 11:45
Všem našim klientům i obchodním partnerů, bychom rádi poděkovali za spolupráci v uplynulém roce a zároveň popřáli do Nového roku vše nejlepší a mnoho osobních i profesních úspěchů.

V plné velikosti k dispozici zde.

Horká čokoláda přináší pohodu. Zaklesněte se do ní

7. ledna 2013 v 11:44
V blížících se mrazech neexistuje snad lepší přírodní antidepresivum, než je šálek lahodné horké čokolády. Nechte stroje na zmrzlinu na chvilku zahálet a pusťte se do zimní nabídky horkých nápojů. Nabídkou voňavé horké čokolády vykouzlíte atmosféru Vánoc a ohřejte vymrzlé zákazníky.

Trocha historie v kostce

S nápadem vyrobit z kakaa nápoj přišli už staří Mayové a Aztékové. Ti míchali pražené a drcené kakaové boby s různými přísadami, zalévali studenou vodou a nazývali "xocolat" nebo-li "hořká voda".
V 16. století přivezl tento originální postup do Evropy mořeplavec Hernán Cortés. Španělé si nápoj brzy oblíbili, ale na rozdíl od Mayů ho šlehali s horkou vodou. Díky taktickým sňatkům panovníků se horká čokoláda dostala na dvůr Ludvíka XIV. a zmlsaná francouzská smetánka ji brzy obohatila o mléko a cukr. Z "hořké vody" se stal lahodný nápoj, jak jej známe dnes a po Napoleonově pádu se rozšířil i do zbytku Evropy, kde si získal srdce všech společenských vrstev.

Recept na dokonalý požitek

Přípravu horké čokolády v domácích podmínkách zvládnete pouze s pár surovinami a spoustou pozornosti, abyste čokoládu při rozpouštění nepřipálili. Pokud ji ale chcete nabízet ve své cukrárně či kavárně, pořiďte si kvalitní výrobník horké čokolády.
Na výběr máte v podstatě ze dvou typů:
  • Vířiče slouží k výrobě prakticky všech teplých i studených nápojů. Kromě horké čokolády je můžete využít k přípravě punče, svařeného vína a mnoha dalších nápojů. Horká čokoláda se připravuje ze speciální směsi, která se ve výrobníku (v "kotlíku", případně dvojitém kotlíku, ponořeném ve vodní lázni) dokonale rozpustí a promíchá. Horká čokoláda je díky neustálému míchání připravena k okamžitému servírování.
  • Máte-li v úmyslu vyrábět právě a především horkou čokoládu, sáhněte po přístroji, který vám umožní skutečný luxus - přípravu čokolády přímo z čokoládových čoček. Například výrobník horké čokolády DZ10 umí připravit samostatně až 1 - 3 čerstvé porce husté a krémové čokolády najednou. Tento přístroj má ještě jednu velkou výhodu - vodu můžete vyměnit za mléko a díky horké vodní páře, která čokoládu s mlékem důkladně propojí a nadýchá, získáte lahodný krémový nápoj, který si zákazníci oblíbí nejen v zimní sezóně.

Začínáte? Pronajměte si výrobník čokolády

Bojíte se, jestli se vám investice do přístroje vyplatí? Jednoduchým řešením je bezplatný pronájem výrobníku horké čokolády na jednu sezónu. Podmínkou je pouze odběr kvalitních čokoládových směsí od pronajímatele a dále už se nemusíte starat o nic jiného, než jestli přidávat do čokolády špetku chilli nebo raději kopeček šlehačky. Můžete tak začít ihned prodávat a jednoduše zjistit, jestli se vám vyplatí přístroj odkoupit.