Listopad 2012

Kávovar Schaerer Joy - popis, specifikace

20. listopadu 2012 v 10:35
Malý, chytrý a plně automatický profesionální kávovar. To je Schaerer Coffee JOY! Schaerer Coffee Joy je nejmenší v sortimentu Schaerer - má šířku pouhých 30,5 cm. Je ideální pro kanceláře, bary a další provozy.
Pokud jde o kvalitu kávy, výběru nápojů a komfortu ovládání odpovídá schopnostem našich velkých vysoce výkonných kávovarů (Vito, Art). Obsahuje nejnovější Schaerer technologie a plně automatický systém na mléčné produkty.


Šest různých nápojů dotykem jednoho tlačítka

Ať už dáváte přednost espressu, café crème, cappuccinu nebo latte macchiato: jen malá tryska na dotykovém panelu a Schaerer Coffee Joy zaručuje skvělý požitek z kávy. Kromě toho je možné spustit horké mléko, mléčnou pěnu nebo horkou vodu lze spustit jednoduchým dotykem. Díky "dvojí funkci" tlačítek a dvěma vývodům, lze na Schaerer Coffee Joy současně připravovat dva nápoje. Tlačítko "Barista" vám dává svobodu individuálně nastavit sílu kávy.

Zaměřeno na hygienu

S kávovarem Schaerer Coffee Joy můžete vždy počítat s těmi nejlepšími hygienickými podmínkami. Splňují všechny mezinárodní předpisy týkající se zpracování mléka a mléčných systému čištění. Nic neodvádí pozornost od Vašeho potěšení z dokonalého šálku kávy.

Postmix: osvěžující pitivo za více než rozumnou cenu

20. listopadu 2012 v 10:34
Postmix představuje vysoce ekonomicky efektivní a úspornou variantu pro zajištění čerstvých osvěžujících nápojů a to i ve velkém. Tento speciální přístroj vám umožní vyrábět limonády, ledové čaje, chlazenou sodu, chlazenou či nechlazenou filtrovanou vodu a další nápoje pomocí koncentrovaného sirupu a čerstvě připravené sody.
Pokud chcete ve svém gastronomickém provozu zefektivnit skladování i výdej nápojů a přitom svým zákazníkům nabídnou nápoje chutné, čerstvé a osvěžující, je postmix přesně tím pravým.
Současná velká obliba postmixů pramení zejména z toho, že nabízejí opravdu široký výběr příchutí nápojů a zajišťují mimořádně ekonomicky efektivní provoz. Podle svých preferencí a prostorových nároků vašeho podniku, si můžete vybrat postmixy podstolní nebo stolní, dále lze volit mezi postmixy na bázi vodního nebo suchého chlazení.

Neomezené množství čerstvých osvěžujících nápojů

Díky tomu, že se nápoje v postmixu vyrábí průběžně s každým odběrem limonády, získáte chladivé osvěžení, které je vždy čerstvé. Postmixy zaručují na rozdíl od tradičních limonád v lahvích také vysoký stupeň hygieny, obslužný personál nepřichází s produktem vůbec do kontaktu, sirup jednoduše narazíte a točíte.
Pokud chcete ve svém provozu nabízet opravdu široký výběr příchutí nápojů, s postmixy to není žádný problém, můžete si vybrat ze sirupů ve 20 lahodných příchutích. Postmixy také zjednoduší a zrychlí celý váš provoz: místo manipulace s lahvemi, načínání a nalévání limonády jednoduše pouze zatlačíte na dávkovací páčku. K tomu se nabízí možnost samoobslužného využití postmixu, kdy se každý, například v jídelně, může obsloužit sám a lze tak výrazně ušetřit čas i energii obsluhy. Nebo jednoduše díky speciálnímu mincovníku, který zaručuje přesné dávkování nápojů, si mohou zákazníci nápoje čepovat zcela sami.

Úspory na všech frotách

Postmixy jsou skvělé, když potřebujete zajistit opravdu velkou kapacitu vysoce kvalitní limonády. Jeden 20 litrový Bag-In-Box vám bez problémů vystačí až na 130 litrů výborné limonády. Pro představu to je 393 lahví o objemu 0,3 l. Za 5 Bag-In-Boxů tak celkem ušetříte 1965 lahví. Tato úspora je nejen finanční, zároveň šetříte prostor a čas.

Další výhody postmixů

  • Vysoký zisk: můžete očekávat efektivní finanční návratnost, výrobní náklady na sodu jsou minimální (0, 10 Kč za 2 dcl), takže cena produkce jedné limonády je 1,40 Kč za 2 dcl.
  • Úspora času a prostoru na skladování: s postmixy není nutné, na rozdíl od tradičních limonád v lahvích či sudech, složitě manipulovat, navíc pro ně nepotřebujete žádné zvláštní skladovací prostory.
  • Snadná údržba: postmixy není nutné nijak speciálně ošetřovat, počítat můžete s kompletním servisem, který zahrnuje pravidelné kontroly funkčnosti přístroje i odbornou pomoc při jakémkoliv problému.
  • Dlouhá životnost: na ochucovací sirupy je poskytována záruka v délce 12 měsíců

Firma CESK rozšiřuje nabídku o zázvor!

20. listopadu 2012 v 10:33
Rozšiřujeme nabídku o novou příchuť Bonapi ZÁZVOR. Vždy dokonale osvěžující a velmi dobrá limonáda.

Kvalitní sirupový koncentrát pro výrobu limonád, sody, míchaných točených nápojů a granit
s příchutí ZÁZVOR

Dějiny kávovarů

20. listopadu 2012 v 10:32
Představte si kavárnu svých snů. Tu, ve které se zastavil čas, kde se setkáte se samými příjemnými lidmi, sedačky jsou pohodlné, stolky vysoké tak akorát a kde do ticha přede kávovar, chystající pro vás ten nejlepší šálek kávy. Bez kávovaru se kavárna neobejde. Víte ale, jakou musel urazit cestu, než se dostal právě do té vaší?

Pradědečkové dnešních kávovarů

Prakticky nejméně do počátku 19. století se káva běžně připravovala na plotně v kastrólku, ve kterém se vařila společně s vodou a teprve poté slila do hrnku. Přelom přišel až na samém počátku 19. Století ve Francii, kde v té době dokázal kávovar zvaný "biggin" vyrobit vůbec první šálek překapávané kávy.
O 40 let později se o pozornost přihlásil Napierův vakuový kávovar, jehož použití se sice složitostí nápadně podobalo alchymii, avšak výsledkem byla káva bez kalu a s tak jasnou barvou, že si na ni každý rád počkal. Veškerou popularitu mu ale záhy sebral perkolátor, k jehož obsluze byla potřeba pouze voda, káva a zdroj tepla. Přestože se od 19. století prakticky nezměnil, je stále populární například v Itálii, kde slouží ke každodenní přípravě kávy v domácnosti.

Dvacáté století zrodí espresso kávovar

Svou popularitu si perkolátor držel dlouhých sto sedmdesát let, přesněji tedy do roku 1972. Tehdy vznikla v USA firma zvaná Mr.Coffe a hned vstoupila na trh se svým přístrojem na překapávanou kávu. Ten si rychlostí blesku našel cestu do všech amerických bister a zůstal v nich zabydlený dodnes.
V Evropě naproti tomu již roku 1901 rodí první kávovar na espresso a není tomu nikde jinde, než v Itálii. Tamější továrník Luigi Bezzera věděl, že čas jsou peníze a proto si lámal hlavu nad tím, jak co nejvíce zkrátit zaměstnanecké pauzy na kávu. Nakonec přišel na využití tlaku páry při přípravě kávy a snížil tak čas který byl potřeba pro její uvaření.
Přestože Bezzerovi šlo původně jen o ušetření času, brzy bylo jasné, že tento způsob přípravy tvoří tu nejlahodnější kávu, kterou kdy Italové ochutnali, a to i přes to, že přístroj měl své mouchy a namletá zrna přepaloval. To se změnilo, když o třicet let později Cremonesi vyrobil pístové čerpadlo, které přes kávu hnalo vodu horkou, avšak ne vroucí.
Z této fáze chybělo již jen velmi málo, aby vznikly pákové a automatické kávovary jak je známe dnes. Nebýt ale italských mistrů dvacátého století, těžko říct jestli bychom někdy objevili kouzlo pravého italského espressa a jeho sametové pěny.